Οι ταινίες της εβδομάδας
Σεπτέμβριος 24, 2015
Οι κανόνες του Facebook
Σεπτέμβριος 26, 2015

Πάμε σινεμά

Από Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου έως Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου

Όλες οι ταινίες, όλες οι αίθουσες ανά κατηγορία και οι ώρες προβολών

 

Multiplex

ΑΕΛΛΩ Cinemax 5+1 Cyta Πατησίων 140, τηλ.: 2108259975, 2108215327

Αίθουσα 1, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Σάβ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:00 / Κυρ. 12:00, 14:00, 18:00, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:00, 22:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 16:00 3D, Αίθουσα 3, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 21:45, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:30, 19:30 / Σάβ. 15:30, 17:30, 19:30 / Κυρ. 11:30, 15:30, 17:30, 19:30, Αίθουσα 4, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:00, 20:30, 23:00 / Σάβ. – Κυρ. 20:30, 23:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Σάβ. 16:30, 18:30 / Κυρ 12:30, 14:30, 16:30, 18:30

ΝΑΝΑ Cinemax Cyta Λεωφ. Βουλιαγμένης 179, Δάφνη (στάση Μετρό Άγ. Ιωάννης), τηλ.: 2109703158, 2109706865

Αίθουσα 1, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:30, 19:30 / Σάβ. 15:30, 17:30, 19:30 / Κυρ. 11:30, 13:30, 15:30, 17:30, 19:30, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 21:45, Αίθουσα 2, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 20:15, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 22:15, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:15 3D / Σάβ. – Κυρ. 12:15, 16:15 3D, 18:15 3D, Αίθουσα 4, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 21:00, 23:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Σάβ., Δευτ., Τρ., Τετ. 16:45, 18:45 / Κυρ. 12:45, 14:45, 16:45, 18:45, Αίθουσα 5, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:30, 23:00, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:30 / Σάβ. 16:30, 18:30 / Κυρ. 12:00, 14:15, 16:30, 18:30, Αίθουσα 6, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 17:45, 20:15, 22:45, Barbie: Η πριγκίπισσα και η ροκ σταρ (μεταγλωττισμένο) Σάβ. 15:45 / Κυρ. 12:15, 14:00, 15:45

ODEON STARCITY Λεωφ. Συγγρού 111 & Λεοντίου, Νέος Κόσμος, τηλ.: 14560 (από σταθερό 0,49 € ανά λεπτό και 0,98 € από κινητό ανά λεπτό)

Αίθουσα 1, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 18:00, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 20:30, 23:10, Αίθουσα 2, Παράλογος άνθρωπος Πέμ. – Τετ. 21:15, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 18:10, Αίθουσα 3, Πεινασμένες καρδιές Πέμ. – Τετ. 19:40, Minions (με υπότιτλους) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 22:00 / Σάβ. – Κυρ. 17:20, 22:00, Αίθουσα 4, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 20:20, 22:50, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Σάβ. – Κυρ. 17:40, Αίθουσα 5, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 19:20 / Σάβ. – Κυρ. 17:10, 19:20, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 21:30, Αίθουσα 6, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Δευτ. 19:30, 22:20 / Τρ. – Τετ. 22:20, Minions (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 17:30 3D, Αίθουσα 7, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ.-Τρ. 18:30 3D, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:40, 23:20, Αίθουσα 8, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 20:10, 22:40, Αίθουσα 9, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 19:50, 22:30, Αίθουσα 10, Βατικανό: Απόρρητοι φάκελοι Πέμ. – Τετ. 23:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 19:00 / Σάβ. – Κυρ. 17:00, 19:00, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 21:00

STER CINEMAS Λεωφ. Δημοκρατίας 67α, εμπορικό κέντρο ESCAPE, Ίλιον, τηλ.: 8018017837, 2108092690

Αίθουσα 1, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 22:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:30, 20:30 / Σάβ. – Κυρ. 14:30, 16:30, 18:30, 20:30, Αίθουσα 2, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:00, 19:00 / Σάβ. – Κυρ. 13:00, 15:00, 17:00, 19:00, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 21:10, 23:30, Αίθουσα 3, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 21:30, Βατικανό: Απόρρητοι φάκελοι Πέμ. – Τετ. 23:50, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:30, 19:30 / Σάβ. – Κυρ. 13:30, 15:30, 17:30, 19:30, Αίθουσα 4, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:45 / Σάβ. – Κυρ. 13:10, 15:20, 17:45, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 19:50, 22:20, Αίθουσα 5, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 18:20, 21:00, 23:40, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 16:15, Αίθουσα 6, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 20:50, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 23:00 3D, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:45 3D / Σάβ. – Κυρ. 14:20 3D, 16:40 3D, 18:45 3D, Αίθουσα 7, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 20:10, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 22:10, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:00 / Σάβ. – Κυρ. 14:00, 16:00, 18:00

VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Λεωφ. Βουλιαγμένης 276, Άγιος Δημήτριος, τηλ.: 2106104100, 14848 (Γραμμή παραπόνων 2142147062), Αίθουσα 1, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 15:30, 17:30 3D, 19:30 / Σάβ. – Κυρ. 13:30, 15:30, 17:30 3D, 19:30, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 21:30, 23:30, Αίθουσα 3, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 16:00 / Σάβ. – Κυρ. 13:45, 16:00, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 20:45, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 18:15, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 23:10, Αίθουσα 4, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 20:00, 22:30, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 15:15, 17:45 / Σάβ. – Κυρ. 13:00, 15:15, 17:45, Αίθουσα 5, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 16:30 3D / Σάβ. – Κυρ. 12:15, 14:30, 16:30 3D, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 18:30, 21:10, 23:50

VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL Ανδρέα Παπανδρέου 35 (Παραπλεύρως Αττικής οδού), θέση Ψαλίδι, Μαρούσι, τηλ.: 14848 (Γραμμή παραπόνων 2142147062), Αίθουσα 1, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 16:10, 18:30 / Σάβ. – Κυρ. 13:50, 16:10, 18:30, Το χάρισμα Πέμ. – Τετ. 20:40, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 23:00, Αίθουσα 2, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:00 3D / Σάβ. – Κυρ. 12:30, 14:30, 17:00 3D, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 19:15, 21:15, 23:15, Αίθουσα 3, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:10, 19:30, 22:15 / Σάβ. – Κυρ. 12:30, 14:50, 17:10, 19:30, 22:15, Αίθουσα 5 – Cinema Europa, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 15:40, 18:20, 21:00, 23:45 / Σάβ. – Κυρ. 12:45, 15:40, 18:20, 21:00, 23:45, Αίθουσα 6 – Cinema Europa, Βατικανό: Απόρρητοι φάκελοι Πέμ. – Τετ. 22:40, Ερωτας χωρίς δεσμεύσεις Πέμ. – Τετ. 18:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 20:30, Barbie: Η πριγκίπισσα και η ροκ σταρ (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 14:50, 16:40, Αίθουσα 7 – max screen, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 15:15, 17:30, 19:45 / Σάβ. – Κυρ. 13:00, 15:15, 17:30, 19:45, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 22:00, Αίθουσα 8, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 16:00 3D, 18:00 3D / Σάβ. – Κυρ. 12:00 3D, 14:00 3D, 16:00 3D, 18:00 3D, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 20:00, 22:30, Αίθουσα 9, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 16:50 / Σάβ. – Κυρ. 12:20, 14:40, 16:50, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 19:00, 21:30, 00:00, Αίθουσα 10, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 20:50, 23:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 16:30, 18:45 / Σάβ. – Κυρ. 13:30, 16:30, 18:45, Αίθουσα 11, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 20:10, 22:50, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 15:30, 17:45 / Σάβ. – Κυρ. 13:10, 15:30, 17:45, Αίθουσα 12, Ant-Man Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 16:20, 19:00, 21:40, 00:10 / Σάβ. – Κυρ. 13:40, 16:20, 19:00, 21:40, 00:10, Αίθουσα 13 – gold class, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 20:30, 23:20, Αίθουσα 14 – gold class, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 21:40

VILLAGE 5 CINEMAS PAGRATI Υμηττού 110 & Χρεμωνίδου, Εμπορικό κέντρο Millennium, Παγκράτι, τηλ.: 2107566240, 14848 (Γραμμή παραπόνων 2142147062)

Αίθουσα 1, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 19:45, 22:15, Minions (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 17:30, Αίθουσα 2, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ. 20:00 / Σάβ., Κυρ., Τετ. 18:00, 20:00, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 22:00, Αίθουσα 3, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:00, Βατικανό: Απόρρητοι φάκελοι Πέμ. – Τετ. 23:50, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 21:10, Αίθουσα 4, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 20:10, 22:50 / Σάβ. – Κυρ. 17:20, 20:10, 22:50, Αίθουσα 5, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 19:10 / Σάβ. – Κυρ. 17:00 3D, 19:10, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 21:10, 23:10

VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO Παλαιά Λεωφόρος Ποσειδώνος 1 & Μωραϊτίνη 3, Δέλτα Παλαιού Φαλήρου, τηλ.: 14848 (Γραμμή παραπόνων 2142147062)

Αίθουσα 1, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:40, 21:15, 00:00 / Σάβ. – Κυρ. 16:00, 18:40, 21:15, 24:00, Αίθουσα 2, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 22:15, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 17:45, Το χάρισμα Πέμ. – Τετ. 20:00, Βατικανό: Απόρρητοι φάκελοι Πέμ. – Τετ. 00:15, Αίθουσα 3, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:20 / Σάβ. – Κυρ. 16:00, 18:20, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 20:45, 23:20, Αίθουσα 4, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 19:10, 21:30, 23:50, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 16:45, Αίθουσα 5, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:30 / Σάβ. – Κυρ. 16:15, 18:30, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:30, 23:00, Αίθουσα 6, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 17:00 3D, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 19:00, 21:00, 23:10, Αίθουσα 7-VMAX, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 22:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:30, 19:45 / Σάβ. – Κυρ. 15:30, 17:30, 19:45, Αίθουσα 8 – Gold Class, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 21:45, Αίθουσα 9 – Gold Class, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 20:30, 23:15

VILLAGE SHOPPING AND MORE Θηβών 228 & Παρνασσού, Άγιος Ιωάννης Ρέντης, τηλ.: 2104215100, 14848 (Γραμμή παραπόνων 2142147062)

Αίθουσα 1 – Comfort, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 21:00, 23:40, Αίθουσα 2 – Comfort, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 21:50, 23:50, Minions (μεταγλωττισμένο) Σάβ., Κυρ., Τετ. 19:50, Αίθουσα 3, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 17:10, 19:20, Τρελό θηριοτροφείο: Η νέα γενιά Πέμ. – Τετ. 21:40, 24:00, Αίθουσα 4, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:40, 21:30, 00:10 / Σάβ. – Κυρ. 15:50, 18:40, 21:30, 00:10, Αίθουσα 5, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 22:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:50, 20:00 / Σάβ. – Κυρ. 15:40, 17:50, 20:00, Αίθουσα 6, Βατικανό: Απόρρητοι φάκελοι Πέμ. – Τετ. 21:50, 23:50, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:20, 19:30 / Σάβ. – Κυρ. 15:20, 17:20, 19:30, Αίθουσα 7, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:10, 20:20 / Σάβ. – Κυρ. 16:00, 18:10, 20:20, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 22:30, Αίθουσα 8, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 17:00 3D, 19:10 3D, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 21:20, 23:20, Αίθουσα 9, Ο αριστερόχειρας Πέμ. – Τετ. 23:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:50, 21:00 / Σάβ. – Κυρ. 16:40, 18:50, 21:00, Αίθουσα 10, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 17:40, 20:30, 23:10, Αίθουσα 11, Minions (με υπότιτλους) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:30, 20:40 / Σάβ. – Κυρ. 16:20, 18:30, 20:40, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 22:50, Αίθουσα 12, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 18:40, 21:10, 23:40, Αίθουσα 13, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 17:30, 20:10, 22:40, Αίθουσα 14, Ant-Man Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 19:00, 21:40, 00:20 / Σάβ. – Κυρ. 16:30, 19:00, 21:40, 00:20, Αίθουσα 15, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:20 / Σάβ. – Κυρ. 16:10, 18:20, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 20:50, 23:20, Αίθουσα 16, Το χάρισμα Πέμ. – Τετ. 20:10, 22:20, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 15:30, 18:00, Αίθουσα 17, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 20:50, 23:30, Έρωτας χωρίς δεσμεύσεις Πέμ. – Τετ. 18:50, Αίθουσα 18, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 20:00, 22:40, Barbie: Η πριγκίπισσα και η ροκ σταρ (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 15:40, 18:10, Αίθουσα 19, Βατικανό: Απόρρητοι φάκελοι Πέμ. – Τετ. 19:50, 22:50, Αίθουσα 20, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 19:40, 22:20 / Σάβ. – Κυρ. 16:50, 19:40, 22:20

Θερινοί

ΑΘΗΝΑΙΑ Χάρητος 50, Κολωνάκι, τηλ.: 2107215717

Παράλογος άνθρωπος Πέμ. – Τετ. 21:00, 23:00, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:10

ΑΙΓΛΗ ΖΑΠΠΕΙΟΥ Κήπος Ζαππείου, τηλ.: 2103369300

Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:15, 22:30

ΒΟΞ Θεμιστοκλέους 82, Εξάρχεια, τηλ.: 2103301170

Ένας μεγάλος έρωτας Πέμ. – Κυρ. 20:40, 22:50, Ραντεβού στο Παρίσι Δευτ. – Τετ. 20:40, 22:50

ΔΕΞΑΜΕΝΗ Πλατεία Δεξαμενής, Κολωνάκι, τηλ.: 2103623942, 2103602363

Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:15, 22:30

ΕΚΡΑΝ Ζωοδόχου Πηγής & Αγαθίου, Νεάπολη, τηλ.: 2106461895

Η οικογένεια Μπελιέ Πέμ. – Τετ. 22:00, Ταξίδι στην Αλαμπάμα Πέμ. – Τετ. 20:00

ΕΛΛΗΝΙΣ Cinemax Κηφισίας 29, Αμπελόκηποι, τηλ.: 2106464009, 80111300400

Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:00, 22:30

ΖΕΦΥΡΟΣ Τρώων 36, Θησείο, τηλ.: 2103462677

Umberto D. – Ό,τι μου αρνήθηκαν οι άνθρωποι Πέμ. – Τετ. 21:00, 23:00

ΘΗΣΕΙΟΝ Αποστόλου Παύλου 7, Θησείο, τηλ.: 2103470980, 2103420864

Το μικρό νησί Πέμ. – Τετ. 22:30, Η κυρία απ’ τη Σαγκάη Πέμ. – Τετ. 20:30

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΑ Μαυρομιχάλη 165, πλησίον λεωφόρου Αλεξάνδρας, τηλ.: 2106425714

Pride Πέμ. – Τετ. 20:30, 22:45

ΡΙΒΙΕΡΑ Βαλτετσίου 46, Εξάρχεια, τηλ.: 2103844827

Ο άνθρωπος που γνώριζε πολλά Πέμ. – Παρ. 20:30, 22:40, Δεσμώτης του ιλίγγου Σάβ. – Κυρ. 20:30, 22:40, Σιωπηλός μάρτυς Δευτ. – Τετ. 20:30, 22:40

ΣΙΝΕ ΠΑΡΙ Κυδαθηναίων 22, Πλάκα, τηλ.: 2103248057, 2103222071

Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 23:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 21:15

Αγία Παρασκευή

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ Αγίου Ιωάννου 2, τηλ.: 2106010561

Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 21:10, 23:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30

Αργυρούπολη

ΣΙΝΕ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΙΣ Κύπρου 68 & Δωδεκανήσου, Αργυρούπολη, τηλ.: 2109922098

Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 23:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, 21:15

Αχαρνών – Πατησίων

ΑΕΛΛΩ Cinemax 5+1 Cyta Πατησίων 140, τηλ.: 2108259975, 2108215327

Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 19:15, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 21:15

ΤΡΙΑΝΟΝ Filmcenter Κοδριγκτώνος 21 & Πατησίων 101, τηλ.: 2108222702, 2108215469

Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 22:00, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 18:15, 20:00

Βάρκιζα – Βουλιαγμένη – Γλυφάδα

ΑΚΤΗ Θησέως & Αιόλου, Βουλιαγμένη, τηλ.: 2108961337

Ο άντρας που αγαπήθηκε πολύ Πέμ. – Τετ. 21:00, 22:45, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30

ΒΑΡΚΙΖΑ Θάσου 22, τηλ.: 2108973926

Αίθουσα 3, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 19:45, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 21:45

ΡΙΑ Αφροδίτης 8, Βάρκιζα, τηλ.: 2108970844, 2108971654

Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:00, 22:00

ΜΑΡΙΛΕΝΑ Αιγύπτου 123, Άνω Γλυφάδα, τηλ.: 2109634266

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 21:20

Γαλάτσι

ΣΙΝΕ ΓΑΛΑΤΣΙ Άλσος Βεΐκου, τηλ.: 2102138119

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 20:00, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 21:50

Δροσιά – Άγιος Στέφανος

ΑΛΙΚΗ DIGITAL Πλατεία Δροσιάς, τηλ.: 2106229645

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 21:40

Ζωγράφου – Παγκράτι

ΑΛΕΚΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3ης Ορεινής Ταξιαρχίας 13, τηλ.: 2107773608

Ταξίδι στην Αλαμπάμα Πέμ. – Κυρ. 21:00, Κλειστό Δευτ. – Τετ.

ΛΑΟΥΡΑ EUROPA CINEMAS DIGITAL Φορμίωνος & Νικηφορίδη 24, Νέο Παγκράτι, τηλ.: 2107662040

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 20:15, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 22:00

ΟΑΣΙΣ Πρατίνου 7, Παγκράτι, τηλ.: 2107244015

Το μικρό νησί Πέμ. – Κυρ. 21:00, 23:00, Οι δώδεκα ένορκοι Δευτ. – Τετ. 21:00, 23:00

ΠΑΛΑΣ Υμηττού 109, Παγκράτι, τηλ.: 2107511868

Σε ακολουθεί Πέμ. – Τετ. 22:40, Το αλάτι της γης Πέμ. – Τετ. 20:30

Ίλιον

STER CINEMAS Λεωφ. Δημοκρατίας 67α, εμπορικό κέντρο ESCAPE, Ίλιον, τηλ.: 8018017837, 2108092690

Αίθουσα 8, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 20:00, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 22:00

Καλλιθέα

ΦΛΕΡΥ Σκίππη 5-7 & Θησέως, Καλλιθέα, τηλ.: 2109573912

Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 23:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, 21:15

Κορυδαλλός – Κερατσίνι

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ Αγίου Γεωργίου & Ζάππα 4, Κορυδαλλός, τηλ.: 2104960955

Pride Πέμ. – Τετ. 22:45, Η Ρίκι και η ροκ Πέμ. – Τετ. 21:00

Μαρκόπουλο – Πόρτο Ράφτη

ΜΑΡΙΕΛ Λεωφ. Μαρκοπούλου 39, Πόρτο Ράφτη, τηλ.: 22990-71335

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, 21:00, Minions (με υπότιτλους) Παρ. – Σάβ. 22:30

Μαρούσι – Κηφισιά

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΜΙΜΗΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Αγίου Κωνσταντίνου 40, Μαρούσι, τηλ.: 2106198890

Παράλογος άνθρωπος Πέμ. – Κυρ. 20:30, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Κυρ. 22:15, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Παρ. – Σάβ. 19:00, Κλειστό Δευτ. – Τετ.

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ DIGITAL Παπαδιαμάντη 12, Κηφισιά, τηλ.: 2108019687

Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 22:15, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 20:15

ΧΛΟΗ Κασσαβέτη 17, Κηφισιά, τηλ.: 2108011500

Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:30, 22:45

Νέα Μάκρη – Μάτι – Ζούμπερι – Τύμβος

ΣΙΣΣΥ DOLBY DIGITAL CINEMA Λεωφ. Μαραθώνος 36, Νέα Μάκρη, τηλ.: 2294091811, 6944141308

Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Κυρ. 21:10, 23:15 / Δευτ. – Τετ. 21:15, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30

STER COOL TYMVOS Δημοσθένους 8, Παραλία Μαραθώνα, τηλ.: 2294055000, 2294055566, 6977500030

Αίθουσα 2, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Κυρ. 19:45, 21:45, Κλειστό Δευτ. – Τετ., Αίθουσα 3, Το χάρισμα Πέμ. – Κυρ. 19:45, 22:00, Κλειστό Δευτ. – Τετ.

Νέα Σμύρνη – Παλαιό Φάληρο

ΣΙΝΕ ΦΛΟΙΣΒΟΣ Πάρκο Φλοίσβου, Παλαιό Φάληρο, τηλ.: 2109821256

Το μαύρο άλογο Πέμ. – Τετ. 22:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 20:00

ΦΙΛΙΠ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Ελευθερίου Βενιζέλου 40, Νέα Σμύρνη, τηλ.: 2109312866

Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Ταξίδι στην Αλαμπάμα Πέμ. – Τετ. 21:30

Νέα Φιλαδέλφεια

ΑΛΣΟΣ Λεωφ. Δεκελείας 154, τηλ.: 2102532003, 2102583133

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 21:20

Νίκαια

ΣΙΝΕ ΝΙΚΑΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Θηβών 245, Νίκαια, τηλ.: 2104830330

Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Πεινασμένες καρδιές Πέμ. – Τετ. 21:00, 23:00

Παλλήνη – Γέρακας – Γλυκά Νερά

ΣΙΝΕ ΓΕΡΑΚΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ HD Digital Μιλτιάδου & Γαργηττού, Γέρακας, τηλ.: 2106612717

Το χάρισμα Πέμ., Δευτ., Τρ. 21:10, 23:00 / Παρ., Σάβ., Κυρ., Τετ. 23:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Γαλλική σουίτα Παρ., Σάβ., Κυρ, Τετ. 21:10

ΣΙΝΕ ΠΑΛΛΗΝΗ Ελευθερίου Βενιζέλου 3 & Λεωφ. Μαραθώνος, Παλλήνη, τηλ.: 2106666815, 2106666284

Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ., Παρ., Σάβ., Κυρ, Δευτ., Τετ. 20:15, 22:20 / Τρ. 19:30

Πειραιάς

CINE ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ Πλαζ Βοτσαλάκια (δίπλα στο Δημοτικό κολυμβητήριο Πειραιώς), Καστέλα, τηλ.: 2104227427

Το μικρό νησί Πέμ., Δευτ., Τρ., Τετ. 20:00, 22:00 / Παρ. – Κυρ. 21:00, 23:00, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Παρ. – Κυρ. 19:30

ΣΙΝΕ ΜΕΛΙΝΑ Σωκράτους 65, Δραπετσώνα, τηλ.: 2132074674, Καζαμπλάνκα Πέμ. 21:00, Magical Girl Παρ. – Κυρ. 21:00, Τιμπουκτού Παρ. – Κυρ. 23:00, Κλειστό Δευτ. – Τετ.

ΣΙΝΕ ΣΕΛΗΝΗ Αγίου Νικολάου 17 & Πανθέας, Σελήνια Σαλαμίνας, τηλ.: 2104670011, 2104670012

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 20:00, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 22:00

Ραφήνα

ΑΕΛΛΩ DIGITAL CINEMA Ελευθερίου Βενιζέλου 12, Ραφήνα, τηλ.: 2294023420

Ταξίδι στην Αλαμπάμα Πέμ. – Κυρ. 20:00, 22:00, Κλειστό Δευτ. – Τετ.

Ρέντη

ΟΝΕΙΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Νάξου 32, Άγιος Ιωάννης, Ρέντη, τηλ.: 2104830330

Παράλογος άνθρωπος Πέμ.-Τετ. 21:00, 23:00 Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ.- Τετ. 19.30

Σαρωνίδα

ΚΟΡΑΛΙ Cinemax Αφροδίτης & Ιθάκης, Σαρωνίδα, τηλ.: 2291054097

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:15, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ., Παρ., Κυρ, Δευτ., Τρ., Τετ. 21:15 / Σάβ. 21:15, 23:15

ΟΡΦΕΑΣ Λεωφ. Σαρωνίδος 60, Σαρωνίδα, τηλ.: 22910-60077

Birdman ή (η απρόσμενη αρετή της αφέλειας) Πέμ. – Σάβ. 20:30, 22:30, Η νύχτα πριν πέσει το Παρίσι Κυρ. – Δευτ. 20:30, 22:30, Η αρπαγή 3 Τρ. – Τετ. 20:30, 22:30

Υμηττός

ΑΜΥΝΤΑΣ Κωνσταντινουπόλεως 16, Υμηττός, τηλ.: 2107626418

Γαλλική σουίτα Πέμ. – Τετ. 21:00, 22:45, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30

Φιλοθέη

ΦΙΛΟΘΕΗ Πλατεία Δροσοπούλου, Φιλοθέη, τηλ.: 2106833398

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 21:30

Χαλάνδρι – Χολαργός – Μελίσσια

ΑΒΑΝΑ Κηφισίας 234 & Λυκούργου 3, τηλ.: 2106756546

Ταξίδι στην Αλαμπάμα Πέμ. – Τετ. 20:30, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 22:20

ΑΘΗΝΑ Σολωμού 18, Χαλάνδρι, τηλ.: 2106855860, 6976584717

Θέλεις ή δεν θέλεις; Πέμ. – Τετ. 19:40, Το μικρό νησί Πέμ. – Τετ. 22:50, Γαλλική σουίτα Πέμ. – Τετ. 20:50

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Ηρώων Πολυτεχνείου 27, 5η στάση Χολαργού, τηλ.: 2106777708

Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 21:10, 23:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:30

ΑΜΙΚΟ Επιδαύρου & Ανδρούτσου 20, τηλ.: 2106815532, 2106826372

Η οικογένεια Μπελιέ Πέμ. – Κυρ. 20:00, 21:50, Κλειστό Δευτ. – Τετ.

Ψυχικό

ΣΙΝΕ ΨΥΧΙΚΟ Λεωφ. Κηφισίας 290 & Παρίτση 2, Ψυχικό (Φάρος), τηλ.: 2106777330-1

Παράλογος άνθρωπος Πέμ. – Τετ. 20:00, 22:00

Χειμερινοί

Κέντρο

ΑΘΗΝΑΙΟΝ Βασιλίσσης Σοφίας 124, Αμπελόκηποι, τηλ.: 2107782122, 2112112222

Αίθουσα 1, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:00 / Σάβ. – Κυρ. 16:00, 18:00, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 20:00, 22:00, Αίθουσα 2, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 23:00, Τα μυαλά που κουβαλάς (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 21:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:00 3D, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 17:00

ΑΣΤΟΡ Σταδίου 28, είσοδος από στοά Κοραή, Μετρό Πανεπιστήμιο, τηλ.: 2103211950

Τζίμι Χέντριξ: Η τύχη είναι με τους βιρτουόζους Πέμ. – Τετ. 20:15, 22:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 18:15

ΑΣΤΥ Κοραή 4, τηλ.: 2103221925

Η σειρήνα του Μισισιπή Πέμ. – Τετ. 17:40, 19:50, 22:00

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 3D Digital Μεσογείων 6, Αμπελόκηποι, τηλ.: 2107773319, 2107700491

Αίθουσα 1, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:15, 22:30, Αίθουσα 2, Ταξίδι στην Αλαμπάμα Πέμ. – Τετ. 20:20, 22:20

ΔΑΝΑΟΣ Λεωφ. Κηφισίας 109 & Πανόρμου, Αμπελόκηποι, τηλ.: 2106922655

Αίθουσα 1, Σνάιντερ εναντίον Μαξ Πέμ. 18:00, Το καλοκαίρι του έρωτά μου Πέμ. 20:00, Performance Πέμ. 22:00, Σύμπτωμα Παρ. 20:00, Ο λαβύρινθος της σιωπής Παρ. 22:15, Β’ Διαγωνιστικό ελληνικών ταινιών μικρού μήκους Παρ. 18:00, Στην κορυφή του κόσμου Σάβ. 18:00, Μικρή Άρκτος Σάβ. 20:00, Τέλος διαδρομής Σάβ. 22:00, Η δύναμη της σάρκας Κυρ. 17:30, Το μαργαριταρένιο κουμπί Κυρ. 20:00, Η ιστορία μιας τρέλας Κυρ. 22:00, Ε’ Διαγωνιστικό ελληνικών ταινιών μικρού μήκους Δευτ. 17:30, Τραγούδια που μου έμαθαν τα αδέρφια μου Δευτ. 19:45, Οι δύο φίλοι Δευτ. 21:45, The Other Side Τρ. 19:00, Roger Waters The Wall Τρ. 22:00, The Damned: Ευχήσου να ήμασταν νεκροί Τετ. 18:00, Στάρλετ Τετ. 20:15, The Republic Τετ. 22:30, Αίθουσα 2, Μικρές ιστορίες Α’ Πέμ. 19:00, Ρόμπερτ Φροστ: Ένας εραστής φιλονικεί με τον κόσμο Πέμ. 22:25, Χορεύοντας στον ήλιο Πέμ. 21:30, Ουρανοξύστης Πέμ. 21:37, Γέφυρες Πέμ. 22:00, Ταυρομαχία Πέμ. 22:05, Μια στιγμή στον έρωτα Πέμ. 22:15, Ο Μιχαήλ Μαρμαρινός στο εργαστήρι του Φάουστ Παρ. 20:30, Κοινωνία Παρ. 22:30, Ο λαβύρινθος της σιωπής Σάβ. 21:00, Υπογεγραμμένο από την κυρία Μπαχ Σάβ. 19:00, Hector Κυρ. 21:30, Ο προμηθευτής Κυρ. 19:30, Κατίνα Παξινού Α’ Δευτ. 20:00, Η φούσκα Δευτ. 17:45, Κατίνα Παξινού Β’ Δευτ. 21:00, Μια νύχτα με τη Μέριλιν Δευτ. 22:00, Χλόη Ομπολένσκυ Τρ. 20:30, Κώστας Αξελός Τρ. 21:20, Το πορτραίτο του Τζέισον Τρ. 22:30, Lieberskrank Τρ. 18:00, Boles Τρ. 18:10, Το ιπποποτάμι Τρ. 18:22, Here and The Great Elsewere Τρ. 18:35, Η επανάσταση του φουτουρισμού Τρ. 18:50, Περπατώντας στο νερό Τετ. 22:15, Άκου τι θα πει ο Ντάνι Τετ. 20:30, Τραγούδια που μου έμαθαν τα αδέρφια μου Τετ. 18:30

ΕΛΛΗ Ακαδημίας 64, τηλ.: 2103632789

Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 17:40, 20:00, 22:20

ΕΜΠΑΣΣΥ NOVA ODEON Πατριάρχου Ιωακείμ 5 & Ηροδότου, Κολωνάκι, τηλ.: 2107215944

Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 20:00, 22:40 / Σάβ. – Κυρ. 17:20, 20:00, 22:40

ΙΝΤΕΑΛ Πανεπιστημίου 46, Αθήνα, τηλ.: 2103826720

Ντεγκραντέ Πέμ. 18:00, Επιστροφή στην Ιθάκη Πέμ. 20:00, Το απαγορευμένο δωμάτιο Πέμ. 22:15, Hector Παρ. 20:00, Nasty Baby Παρ. 22:00, Εχθροί μέχρι τέλους Παρ. 18:00, B-Movie: Λαγνεία & μουσική στο Δυτικό Βερολίνο Σάβ. 19:45, Ο νόμος της αγοράς Σάβ. 22:00, Το πράσινο δωμάτιο Σάβ. 24:00, Γ’ Διαγωνιστικό ελληνικών ταινιών μικρού μήκους Σάβ. 17:30, Τσακ Νόρις εναντίον κομμουνισμού Κυρ. 18:00, 45 χρόνια Κυρ. 20:00 (22:00 – Ταινία-έκπληξη), Άιρις Δευτ. 18:00, Η ολοκαίνουρια… Καινή Διαθήκη Δευτ. 20:00, Η πυρκαγιά Δευτ. 22:30, Fresh Dressed Τρ. 21:45, ΣΤ’ Διαγωνιστικό ελληνικών ταινιών μικρού μήκους Τρ. 17:30, Bridgend Τρ. 19:45, Το τραγούδι του ελέφαντα Τετ. 18:00, Κατ’ οίκον περιορισμός Τετ. 20:00, Life Τετ. 22:00

ODEON ΟΠΕΡΑ Ακαδημίας 57, τηλ.: 2103622683

Αίθουσα 1, Α’ διαγωνιστικό ελληνικών ταινιών μικρού μήκους Πέμ. 17:45, Les cowboys Πέμ. 20:00, Η παρακμή του δυτικού πολιτισμού Πέμ. 22:00, Από τους υπονόμους στο Διάστημα Παρ. 18:45, Mistress America Παρ. 21:15, Μετά τα μεσάνυχτα Παρ. 23:00, Ο μυστικός μου κόσμος: Η ιστορία της Sarah Records Σάβ. 22:30, Μου λείπεις ήδη Σάβ. 20:15, Περπατώντας στο νερό Σάβ. 18:00, Δ’ Διαγωνιστικό ελληνικών ταινιών μικρού μήκους Κυρ 17:30, Φλόριντα Κυρ. 19:30, Η παρακμή του δυτικού πολιτισμού μέρος ΙΙ: Τα χρόνια του Μέταλ Κυρ. 21:45, Η κυρία των σκύλων Δευτ. 18:00, Ακου τι θα πει ο Ντάνι Δευτ. 20:00, Ο άνθρωπος που έπεσε στη γη Δευτ. 22:00, Τζάκο Παστόριους Τρ. 17:45, Μαριονέτες Τρ. 20:00, Tangerine Τρ. 22:15, Το παραμύθι των παραμυθιών Τετ. 21:30, Ζ’ Διαγωνιστικό ελληνικών ταινιών μικρού μήκους Τετ. 17:30, Καλιαρντά Τετ. 19:45, Αίθουσα 2, Βλέποντας τον Χόπερ Πέμ. 19:30, Κροκόδειλος Πέμ. 18:45, Villa Antropoff Πέμ. 19:00, Πιάνο Πέμ. 19:15, Διάβαση τυφλών Παρ. 19:00, Άρης Κωνσταντινίδης Παρ. 20:30, Δημήτρης Πικιώνης Παρ. 21:30, Το καλοκαίρι του έρωτά μου Σάβ. 21:00, Ο προμηθευτής Σάβ. 19:00, Μικρές ιστορίες Α’ Κυρ. 19:00, Ντεγκραντέ Κυρ. 21:30, Γέφυρες Δευτ. 21:50, Ταυρομαχία Δευτ. 21:55, Μια στιγμή στον έρωτα Δευτ. 22:05, Μικρές ιστορίες Β’ Δευτ. 18:30, Ρόμπερτ Φροστ: Ένας εραστής φιλονικεί με τον κόσμο Δευτ. 22:15, Χορεύοντας στον ήλιο Δευτ. 21:15, Ουρανοξύστης Δευτ. 21:25, Η κυρία των σκύλων Τρ. 19:45, Η πυρκαγιά Τρ. 22:00, Fresh Dressed Τετ. 19:00, Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης Τετ. 21:15, Μανώλης Αναγνωστάκης Τετ. 22:15

ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΛΑΪΣ Ιερά Οδός 48 & Μεγάλου Αλεξάνδρου 134-136, τηλ.: 2103609695, 2103612046

Αίθουσα 1, Η φούσκα Πέμ. 21:00, Ανδρέας Εμπειρίκος Πέμ. 18:45, Άρης Αλεξάνδρου Πέμ. 19:45, Γιόσι & Γιάνγκερ Παρ. 19:00, Documenta 4 Παρ. 20:30, Shoah Σάβ. 15:00, Στρατής Τσίρκας Κυρ 18:30, Ε.Χ. Γονατάς Κυρ. 19:30, Μικρά Αγγλία Κυρ. 20:30, Guest Room Δευτ. 19:00, Διανομή κατ’ οίκον Δευτ. 21:00, Ολυμπία Δευτ. 19:15, Ο Άμλετ στο μυαλό του Γιάννη Χουβαρδά Τρ. 19:30, Μπουρέκ Τρ. 21:30, The cool world Τετ. 21:30, Gotta Have Heart Τετ. 20:15, Σε άδεια Τετ. 19:30

Αιγάλεω – Αγία Βαρβάρα

ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΟ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ – ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ Κουντουριώτη 40 & Μυριοφύτου 55, Αιγάλεω, τηλ.: 2105911390-370, 6932982051

Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 20:00, 22:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:00 / Σάβ. 16:00, 18:00 / Κυρ. 11:30, 16:00, 18:00

Άγιος Δημήτριος – Δάφνη

ΑΤΛΑΝΤΙΣ 3D DIGITAL Λεωφ. Βουλιαγμένης 245, πλατεία Καλογήρων, Δάφνη, τηλ.: 2109711511

Αίθουσα 1, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 19:20, 22:00, Αίθουσα 2, Πεινασμένες καρδιές Πέμ. – Τετ. 19:00, 21:30

Αχαρνών – Πατησίων

ΑΛΚΥΟΝΙΣ NEW STAR ART CINEMA Ιουλιανού 42-46, πλατεία Βικτωρίας (σταθμός ΗΣΑΠ Βικτώρια), τηλ.: 2108220008, 2108220023, 2108220076

Η θέση Πέμ. – Τετ. 19:30, 21:00, Ida Πέμ. – Τετ. 18:00, Μανταρίνια Πέμ. – Τετ. 22:30, Το αγόρι και ο κόσμος Σάβ. – Κυρ. 16:30

ΟΣΚΑΡ DIGITAL Αχαρνών 330, Κάτω Πατήσια, τηλ.: 2102281563, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 22:00, Παράλογος άνθρωπος Πέμ. – Τετ. 20:10, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Σάβ. 16:30, 18:30 / Κυρ. 11:30, 16:30, 18:30 / Δευτ. – Τετ. 18:30

STUDIO NEW STAR ART CINEMA Σταυροπούλου 33, Πλατεία Αμερικής, τηλ.: 2108640054

Όμορφη νιότη Πέμ. – Τετ. 18:00, Ida Πέμ. – Τετ. 21:30, Με την πρώτη ματιά Πέμ. – Τετ. 19:45, Ο 4ος άνθρωπος Πέμ. – Τετ. 23:00

Βάρκιζα – Βουλιαγμένη

ΑΘΗΝΑΙΟΝ Cinepolis Ζησιμοπούλου 7 & Ιωάννου Μεταξά, Γλυφάδα, τηλ.: 2108983238, 2112112222

Αίθουσα 1, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:20 / Σάβ. – Κυρ. 16:20, 18:20, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:20, 22:40, Αίθουσα 2, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 23:00, Η Ρίκι και η ροκ Πέμ. – Τετ. 21:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 17:00, 19:00, Αίθουσα 3, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:10 / Σάβ. – Κυρ. 16:00, 18:10, Τα μυαλά που κουβαλάς (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 20:10, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 22:10, Αίθουσα 4, Ant-Man Πέμ. – Τετ. 22:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 18:30 3D, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 20:40

ΒΑΡΚΙΖΑ Θάσου 22, τηλ.: 2108973926

Αίθουσα 1 3D Digital, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 20:35, 22:40, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 18:45 3D, Αίθουσα 2, Γαλλική σουίτα Πέμ. – Τετ. 20:30, 22:40, Minions (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 18:15 3D

ΓΛΥΦΑΔΑ ODEON Ζέππου 14 & Ξενοφώντος 31, Γλυφάδα, τηλ.: 2109650318, Αίθουσα 1, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 20:00, 22:40 / Σάβ. – Κυρ. 17:20, 20:00, 22:40, Αίθουσα 3 (Θερινή), Παράλογος άνθρωπος Πέμ. – Τετ. 20:20, 22:20

Ζωγράφου – Παγκράτι

ΠΤΙ ΠΑΛΑΙ Ριζάρη 24, Παγκράτι, τηλ.: 2107253915

Η σειρήνα του Μισισιπή Πέμ. – Τετ. 17:40, 19:50, 22:00

Ηράκλειο

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D Digital Λεωφ. Ηρακλείου 386, Νέο Ηράκλειο, τηλ.: 2102826873, 2102825607

Αίθουσα 1, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 20:45, 22:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Σάβ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:15, 19:15 3D / Κυρ. 11:30, 17:15, 19:15 3D, Αίθουσα 2, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 18:30, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ. – Τετ. 20:15, 22:40, Minions (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 16:30

Ίλιον – Άγιοι Ανάργυροι – Πετρούπολη

ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΑ-ΟΝΑΡ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Αγίας Παρασκευής 40, Ανάκασα – Άγ. Ανάργυροι, τηλ.: 2102639208, Όμορφη νιότη Πέμ. – Τετ. 19:30, 21:30

Καλλιθέα

CINE ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Κρέμου 141, Καλλιθέα, τηλ.: 2102696960

Ο κύριος Χολμς Πέμ. – Τετ. 20:40, 22:30, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Σάβ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:15, 19:00 / Κυρ. 12:00, 17:15, 19:00, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 15:15

Κουκάκι – Νέος Κόσμος

ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ Filmcenter Λεωφ. Συγγρού 106, τηλ.: 2109230081

Το μαύρο άλογο Πέμ. – Τετ. 18:30, 20:30, Εδώ δεν υπάρχει άσυλο Πέμ. – Τετ. 22:30

Μαρούσι – Κηφισιά

ΔΙΑΝΑ Περικλέους 14, Μαρούσι, τηλ.: 2108028587

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. 19:15 / Παρ., Σάβ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:45 / Κυρ 11:30, 18:45, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. 20:40 / Παρ. – Τετ. 20:25, Παράλογος άνθρωπος Πέμ. – Τετ. 22:10, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 17:00

ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Cyta Λεωφ. Κηφισίας 245 (Ζηρίνειο), Κηφισιά, τηλ.: 2106233567, 2106232808

Αίθουσα 1, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Τετ. 16:45, 18:45 / Παρ. – Τρ. 18:45, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:45, 23:00, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. 11:30, 15:00, 16:45 / Κυρ. 16:45, Αίθουσα 2, Ταξίδι στην Αλαμπάμα Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:00, 22:00 / Σάβ. – Κυρ. 22:00, Minions (με υπότιτλους) Πέμ. – Τετ. 20:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 12:00, 14:00, 16:00, 18:00

Νέα Σμύρνη – Παλαιό Φάληρο

CINERAMA DIGITAL CINEMA Αγίας Κυριακής 30, Παλαιό Φάληρο, τηλ.: 2109403593, 2109403595

Παράλογος άνθρωπος Πέμ. – Τετ. 21:15, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 19:30 / Σάβ. – Κυρ. 17:30, 19:30

ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 18, Νέα Σμύρνη, τηλ.: 2109313360

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:45 / Σάβ. – Κυρ. 17:00, 18:45, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:30, 22:45

Πειραιάς

ΖΕΑ DIGITAL CINEMA Χαριλάου Τρικούπη 39, Πασαλιμάνι, τηλ.: 2104521388

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Παρ. 16:00, 18:00 / Σάβ. 20:00 / Κυρ. 11:30, 16:00, 18:00 / Δευτ. – Τετ. 18:00, Ο λαβύρινθος: Πύρινες δοκιμασίες Πέμ., Παρ., Κυρ, Δευτ., Τρ., Τετ. 20:00, 22:15 / Σάβ. 22:15

ΣΙΝΕΑΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Πλατεία Δημαρχείου, τηλ.: 2104225653

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:20, 19:15 / Σάβ. – Κυρ. 17:20, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 21:10, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 15:30, 19:15

Περιστέρι

ΦΟΙΒΟΣ DIGITAL CINEMA Εθνικής Αντιστάσεως 1, στάση Μετρό Περιστέρι, τηλ.: 2105711105

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:50, 19:30 / Σάβ. 16:00, 17:50, 19:30 / Κυρ. 11:45, 16:00, 17:50, 19:30, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 21:30

Χαλάνδρι – Χολαργός – Μελίσσια

ΑΙΓΛΗ Λεωφ. Πεντέλης 98, Χαλάνδρι, τηλ.: 2106841010

Αίθουσα 1, Επικίνδυνη αποστολή: Μυστικό έθνος Πέμ. – Τετ. 22:00, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Σάβ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:00, 20:00 3D / Κυρ. 11:30, 18:00, 20:00 3D, Αίθουσα 2, Κωδικό όνομα U.N.C.L.E. Πέμ. – Τετ. 20:50, 22:50, Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ. – Τετ. 19:00, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 17:00

ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ Μεσογείων 232 & Βεντούρη, Χολαργός, τηλ.: 2106525122

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. 18:45 / Σάβ. – Κυρ. 17:00, 18:45, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τρ. 20:30, 22:45 / Τετ. 22:45

Χαϊδάρι

ΑΝΟΙΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ 2+1 Αγωνιστών Στρατοπέδου 49, Χαϊδάρι, τηλ.: 2105813470, 2105813450

Minions (μεταγλωττισμένο) Πέμ., Παρ., Σάβ., Δευτ., Τρ., Τετ. 17:15, 19:00 / Κυρ 12:00, 17:15, 19:00, Sicario: Ο εκτελεστής Πέμ. – Τετ. 20:45, 23:00, Τα μυαλά που κουβαλάς (μεταγλωττισμένο) Σάβ. – Κυρ. 15:15

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *